null

Metur Hotel Antalya

Our hotel,located in the centre of Antalya,will offer you a comfortable stay as well as giving the warm and welcoming atmosphere of a boutique hotel. Some of our rooms have a spectacular sea view, and some have the viwe of the city and the garden, with a fresh ambiance. We offer 3 types of different rooms including deluxe, standard single or double and family. Our hotel is close to the historical attractions, the heart of the city and the beaches, as it only 1 km. away from Kaleiçi, 1,2 km. from Kesik Minare, and 1,5 km. from the Hadrian Gate.

As our guests have a calming experience in the natural flora, in the poolside or in the Beer Garden, they can enjoy their drinks as they wish. Wi-fi, pool towels and room service are one of the services offered for free to our precious guests. 24 hour reception service is also provided.

OUR ROOM

null

Standart Room

Click For More Information

null

Deluxe Room

Click For More Information

null

Triple Room

Click For More Information

What is going on in Antalya and the the region ? The concerts, festivals, activities, must see places…

We are located just in the very center of the city ; from where you can easily reach historical old town, old harbor, city center, shops, restaurants, cafes…

HUZUR

Evinizde hissedebileceğiniz bir İşletme…Üstelik bir aile İşletmesi…deneyimlemeniz tavsiye…Merkezi bir konumda…Denize yakın ve şehir içinde olması ayrıca avantaj…Personel inanılmaz nazik ve sıcakkanlı…teşekkürler Metur hotel…

Handan S.

GÜZEL BİR TATİL 

Guler yüzlü personele sahip çok temiz bir otel..sabah kahvaltısı harika.. sehir merkezine cok yakin tranvay ile istediginiz heryere ulasim imkani kolay. tekrar gelmeyi düşünüyoruz..hersey için teşekkürler teşekkürler metur otel..

Burak M.

TAM BİR AİLE OTELİ

Ailenizle ya da tek başınıza kalabileceğiniz, Antalya’nın en güzel yerlerine yakın ve çalışanları sanki aileniz gibi davranıyor. Çalışanlar herşeyinizle ilgileniyorlar ve size yardımcı olmak adına uğraşıyorlar. Ben çok keyifli vakit geçirdim. Umarım siz de geçirirsiniz.

V. Çolak